איך מזהים אם זה בן או בת בהריון?

איך יודעים אם זה בן או בת?

אחת השאלות שמסקרנת כל זוג הורים שנכנסו להריון היא כמובן – "איך מזהים אם זה בן או בת בהריון?". קיימות המון שיטות לזיהוי , חלקן בעלות דיוק גבוה יותר וחלקן מתבססות על שיטות מסורתיות.

באיזה שבוע יודעים אם זה בן או בת?

על פי הבדיקות שנכללות בסל הבריאות, אותן ניתן לבצע בקופות החולים, הזיהוי מתבצע במדויק לקראת השבוע ה-14 להריון. לרוב הזיהוי יתבצע בבדיקת סקירת המערכות המורחבת, בדיקה בה בודקים את תקינות המערכות והאיברים בגוף, אך לפעמים הרופא יכול לזהות כבר באולטרסאנד בבדיקת השקיפות העורפית.

כיצד נקבע מין העובר?

מין היילוד נקבע בעת השתלבות הזרע בביצית והפרייתה. הזרע יכול לשאת שני סוגים של כרומוזומים – כרומוזום X או כרומוזום Y. הביצית נושאת כרומוזום X. במידה והזרע נושא כרומוזום Y – בעת ההפריה יתקבל השילוב XY שמשמעותו מין יילוד זכר. במידה והזרע נושא כרומוזום X – בעת ההפריה יתקבל השילוב XX שמשמעותו מין יילוד נקבה. כלומר, מי שקובע את מין הילוד הוא בעצם הגבר, כך שאם הוא מתלונן למה יצא בן ולא בת או ההיפך, אז שלא יבוא בטענות 😊

נשאלות השאלות – "איך לעשות בן?" ו-"איך לעשות בת?"

למעשה הסיכוי להרות עם בן או בת הוא זהה, שכן אחוז הזרעים שנושאים כרומוזום Y ואחוז הזרעים שנושאים כרומוזום X שווים בשק האשכים הגברי. למרות זאת, קיימות מספר שיטות להפריית עובר זכר או נקבה. לפני שנפרט על השיטות חשוב להבין את ההבדלים בין זרע שנושא כרומוזום Y (זכר) לבין זרע שנושא כרומוזום X (נקבה). ההבדלים באים לידי ביטוי בשלושה פרמטרים: הישרדות, משקל וזריזות.

הישרדותית – הזרע הנקבי יכול לשרוד לאורך זמן ארוך יותר בנרתיק האישה לעומת הזרע הזכרי.

משקל – זרע זכרי קל יותר מהזרע הנקבי.

זריזות – הזרע הזכרי מהיר יותר מהזרע הנקבי.

מכאן נובע שככל שפליטת הזרע בנרתיק האישה קרוב יותר למועד הביוץ של האישה, הסיכוי להרות עם בן הוא גבוהה יותר, מאחר שהזרע הזכרי קל ומהיר יותר.

לעומת זאת, במידה ורוצים להרות עם בת, כדאי לקיים יחסי מין כיומיים לפני הביוץ, שכן הזרע הנקבי יכול לשרוד בנרתיק האישה זמן ממושך יותר לעומת הזרע הזכרי שנהרס כתוצאה מחומציות נרתיק האישה.

אז איך מזהים אם זה בן או בת בהריון – שיטות סבתא לזיהוי מין היילוד

זווית וצורת הבטן – אם הבטן עגולה יותר וגבוהה – זה בן.

חשקים באוכל – אם יש לך חשק למתוק – זה בת.

בחילות בוקר – סובלת מבחילות בוקר ללא הקאות – זה בן.

חצ'קונים בהריון – בן או בת?

הטענה הרווחת היא שמי שסובלת מהרבה חצ'קונים בהריון – נושאת עוברית ברחמה. נשים רבות שילדו בן, טענו כי הרגישו זוהרות בהריון.

איך-מזהים-אם-זה-בן-או-בת-בהריון

הריון של בת שונה מהריון של בן – נכון או לא נכון?

אין מחקרים חד משמעיים שמצביעים על כך, אך נשים רבות טוענות כי הריון של בת קשה יותר מהריון של בן. יחד עם זאת, נשים רבות טוענות גם שהריון שני קשה יותר מההיריון הראשון. קשה לומר בוודאות, אך אין זה אומר שזה לא נכון. כל הריון הוא אינדיבידואלי ושונה אחד מהשני ומאישה לאישה.

בדיקה לזיהוי מין העובר בהריון

במידה ואת חסרת סבלנות, ממש רוצה לגלות את מין העובר ולא רוצה לחכות לבדיקת סקירת המערכות, את יכולה להזמין בדיקה לגילוי מין העובר באמזון – בדיקה שיכולה לגלות את מין העובר כבר מהשבוע ה-6. הבדיקה הינה בדיקת שתן, בטוחה וקלה מאוד לשימוש.

בדיקה לזיהוי מין העובר
בדיקה לזיהוי מין העובר בהריון, צילום: אמזון

הריון קל ובריא!

השארת תגובה